niedziela, 11 listopada 2018

Dzień 4 - Pierwsze ściany w 15 minut oraz rysujemy plan naszego domu

Wczoraj odbyły się 4 zajęcia. Można powiedzieć, że były przełomowe - po raz pierwszy dzieci wykorzystały wiedzę zdobytą wcześniej do tego, aby narysować prawdziwy pierwszy 'budynek' :).
Dzięki temu, co się nauczyły na poprzednich zajęciach - narysowanie takiej budki jak poniżej zajęło niektórym dzieciom tylko 10-15 minut!!! Nawet na nich zrobiło to wrażenie :).


1 godzina zajęć upłynęło na nauce i ćwiczeniu rysowania w Sketchup

Dzieciaki otrzymały prawie profesjonalne, zwymiarowane wydruki budynku i jak prawdziwi inżynierowie korzystali z nich i przeliczali wymiary, aby ostatecznie każdy narysował swój pierwszy testowy domek w sketchup. Rysunki, które na początku były może trochę niezrozumiałe - potem okazały się bardzo przydatne.

 

2 godzina zajęć to ciężka praca nad projektem naszego domu

Najpierw zapoznaliśmy się z rzeczywistymi przykładami planów domków jednorodzinnych - poznaliśmy takie pojęcia jak wiatrołap czy kotłownia. Dowiedzieliśmy się jak na planie rysuje się drzwi, ściany, kominki, wanny czy kanapy. Ustaliliśmy, że nasz dom nie będzie miał wbudowanego garażu - szkoda miejsca - dzieci ustaliły prawie jednogłośnie.

Przekazałem małym projektantom informację od naszego wyimaginowanego inwestora, że dom nie może być większy niż 130-140m2 - na więcej nie pozwalają finanse. Także, ze smutkiem trzeba pożegnać się z basenem, jacuzzi i pokojem gier. Ekipa podzieliła się na 2 zespoły i zaczęło się...

W ruch poszły ołówki i wielkie kartki papieru. Zadaniem każdej grupy było opracować rozkład pomieszczeń w naszym projektowanym domu. Tu nastąpiło zderzenie z rzeczywistością - jeden zespół zrezygnował z 1 pokoju kosztem większego salonu i 2 łazienek. Druga grupa - na odwrót - wybrali jednak jedną łazienkę większą, ale każdy mieszkaniec będzie miał swój pokój. Trudne wybory.
W efekcie powstały pierwsze robocze koncepcje

Oto efekty pierwszych prób ustalenia planu domu:A w między czasie, podczas 2 burzy mózgów zostały nadane imiona naszej rodzinie: Sebastian z Anną to dorośli oraz Kacper (15 lat), Lea (10 lat) i Staś (8 lat). Do tego kot Puszek i pies Abi. Mimo początkowego rozgardiaszu - ostatecznie doszli wszyscy do porozumienia i są zadowoleni z wyborów.

Aby dowiedzieć się, kto był w jakiej grupie można odwiedzić dziennik projektu Dziennik projektu domu Fat House

Następne zajęcia zapowiadają się mocno aktywnie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz