sobota, 20 października 2018

Dzień 3 - wymyślamy rodzinę, dom i uczymy się dalej sketchup'a

3 spotkanie za nami - nudy nie było. Gorąca dyskusja i debata nad projektem domu dała super efekty. Ale o tym za chwilę. Zacznijmy od początku - co dziś się działo.

Zadanie domowe

Ołówkiem wykonane szkice biurka w kilku rzutach, z naniesionymi wymiarami, wykonane zostały w domu bez zarzutu. Daję dzieciakom od 8 do 10 pkt (na 10 możliwych) za wykonaną pracę! Muszą pamiętać tylko o liniach i strzałkach, aby wiadomo było, o który wymiar chodzi :)

Pierwsza część zajęć - Sketchup i przesuwanie krowy

Może to dziwnie zabrzmi, ale dziś ćwiczyliśmy jak ustawić krowę na drabinie, lub na wysokości dowolnego szczebla tejże drabiny :). Wszyscy radzili sobie nieźle - ale prawdziwym testem był konkurs, kto znajdzie krowę w basenie a następnie zaprowadzi ją do kominka :)Zadanie baaaaardzo trudne. Większość pobłądziła i wyprowadziła krowę w pole, ale... była też Lena, która zrobiła zadanie perfekcyjnie - BRAWO! Wojtek też zrobił idealnie (ale trochę zna Sketchup), Karolina z Dawidem też świetnie sobie poradzili. Ostatecznie mamy 4 zwycięzców konkursu i za tydzień będzie nagroda.

Drugi temat dnia - Burza mózgów i wymyślanie rodziny

Tu się działo... Zadaniem naszym było wymyślić nazwę projektowanego domku (jak w prawdziwym świecie każdy projekt domku ma jakąś nazwę). Następnie trzeba było wymyślić rodzinę, dla której projektujemy dom i w trzeciej kolejności - należało określić wstępnie jaki dom, potrzebuje ta rodzina :)
Zrobiliśmy burzę mózgów. Były głosowania, rzuty kostką, aby los zdecydował o niektórych cechach rodziny i ostatecznie wygląda to tak:
 • Nazwa projektu domu: Fat House - jak powiedział Adam - autor zwycięskiej nazwy - dom będzie dla dużej rodziny więc sam musi być duży - gruby - dawać dużo swobody :)
 • Nasza wirtualna rodzina składa się z 2 dorosłych oraz 3 dzieci:
  • 2 chłopaków w wieku 8 i 15 lat oraz 
  • 1 dziewczynki w wieku 10 lat
  • dodatkowo mają psa i kota :)
 • Uzgodniono na spotkaniu, że dom będzie parterowy, z dachem 2-spadowym, mnóstwem pokoi, 2 łazienki, gaming room i jeszcze jacuzzi.
  Czy da się zrealizować te wszystkie życzenia pokażą przyszłe zajęcia. Zderzymy marzenia z rzeczywistością i pojawią się ograniczenia finansowe - ciekawe co zrobi zespół :) Z czego zrezygnuje?
 Na koniec zajęć wszyscy trzymali się jeszcze w dobrej formie co widać na załączonym zdjęciu.


Wszystkie szczegóły dyskusji nad projektem spisujemy w prawdziwym dzienniku projektu (jak porządna firma to porządna firma!).

Projekt domu "Fat House" - Dziennik Projektu

Robi nam się bardzo fajny, zgrany zespół. Jestem zadowolony z tego jak zaczynają sobie pomagać i jest w nas moc!
Do zobaczenia na następnych zajęciach!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz