sobota, 13 października 2018

Dzień 2 - Rozwijamy umiejętności techniczne

Za nami 2 sobota i kolejne 2 godziny zmagań.

Dziś na pewno dzieciaki powiedzą, że było trudniej i może nie było tak ciekawie jak na pierwszych zajęciach (choć może się mylę :) ). Dlaczego?

Pierwsza godzina była bez zupełnie bez komputera...

Zamiast pracy na kompterze i nauki programu Sketchup przez pierwszą godzinę uczyliśmy się dodawania, odejmowania, zamiany metrów w cm i cm w milimetry, pomiarów, szkicowania i takie tam... nuuda??? Chyba nie, ale potrzeba było wysiłku intelektualnego i pomysłowości w zadaniach - np. jak zmierzyć dobrze szerokość ławki lub wysokość sali kiedy sala ma 3,6m a nasze miarki mają tylko 3 metry :). Udało się.
Zamieszanie jednak było ogromne i zapomniałem na koniec zadać zadanie domowe - na szczęście mam kontakt z rodzicami i nadrobię to drogą mailową :).

Przybory

Dziś wszyscy dostali narzędzia młodego projektanta: notatnik, ołówek, miarkę, kalkulator i pendrive do zapisywania własnych efektów pracy.


Oczywiście odebrałem przyrzeczenie, że kalkulator będzie używany wyłącznie na naszych zajęciach, a nie do zadań domowych z matematyki :)

Druga godzina to już dalsza nauka programu Sketchup

Większość dzieci była bardzo skoncentrowana na ekranie, gdzie pokazywałem nowe funkcje. Zaowocowało to świetnymi efektami w dalszej części zajęć podczas samodzielnej pracy. Tu dziewczyny spisały się dzielnie i były najdokładniejsze i najszybsze. Brawo!

A co robiliśmy? uczyliśmy się rysować w Sketchup bryły o konkretnych wymiarach. Nie ma już bazgrania byle czego, byle jak byle było. Teraz wszystko będzie rysowane dokładnie co do milimetra, centymetra lub metra.
Chyba wiemy jak zaznaczać za pomocą jednego, dwóch i trzech kliknięć i Ci którzy bardzo uważali wiedzą jak używać prowadnic aby narysować coś dokładnie w samym środku.
Będziemy to jeszcze ćwiczyć! Kto chce - niech ćwiczy w domu.

Podsumowanie dzisiejszego dnia

Dzień był ciężki i mocno energetyczny, budujemy nadal zespół, który się lubi, szanuje i pomaga sobie nawzajem. Musimy się jeszcze nauczyć myślenia i pomagania tym członkom naszej małej firmy, którzy wiedzą trochę mniej, albo zablokował się im komputer i nie mają jak pracować...
Zbudujemy się przez takie wydarzenia i za 2 tygodnie będziemy lepsi.

Piotr, Dawid, Aleks, Adam, Zosia, Stella, Wojtek, Lena, Mary, Emilka, Karolina

Dziękuję za dziś i do zobaczenia za 2 tygodnie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz